O nas          Aktualności          Psy          Suki          Szczenięta          Linki          Kontakt
 
Witamy serdecznie

Nasza przygoda z rottweilerami zaczęła się prozaicznie. Miał być w domu duży pies, a znajomość z suką kolegi, jej wspaniała psychika i stosunek do dzieci zaważyły na tym, że padło na rottweilera. Nie planowaliśmy wieloletniej hodowli, miał być pies dla nas. Stało się inaczej :).
W 1986 r. trafiła do nas TINA z Rybia po LADYS J.R.Lilla Hagsater i LAWIE Korund. Wyrosła na dużą sukę o przeciętnej urodzie i doskonałym charakterze. Niewiele wystawiana została suką hodowlaną i założycielką naszej hodowli "od Toma z Gór". Zostawiliśmy jej syna BRUSA, a następnie suki CZAKĘ i FIGĘ, jednak ta linia nie spełniła naszych oczekiwań i po paru latach suki trafiły do naszych znajomych.
Przełomem w hodowli był zakup siedmiomiesięcznego psa BRANDO Sowiński Młyn po E.Z.PHANTASIE, suce przywiezionej z USA i ChUSA DARKSTARR'S ALTER EGO. Zostawiona w hodowli jego córka, BERYL z Tarnoskały, wyrosła na wspaniałą sukę, której sukcesy przerosły nasze oczekiwania. Siedemnastomiesięczna na Światowej Wystawie w Budapeszcie, w stawce 55 suk w klasie otwartej była V6 !!! BERYL (w domu Basta) zdobyła tytuły: Champion Polski, Champion Czech, Champion Niemiec VDH oraz INTERCHAMPION. Wystawiana dwukrotnie w Czechach - CACIB, 2xCAC, czterokrotnie w Niemczech - 2xCACIB, 2xCAC, 4xCAC VDH, BOB oraz tytuł DONAUSIEGER 2000. BYŁA PIERWSZĄ SUKA W POLSCE Z TYTUŁEM CHAMPIONA NIEMIEC VDH !!!
W 1999 r. naszą hodowlę zasilił MAT Darel po Int.Ch.MATCHO v. Burghtann i Int.Ch.FAYE v.t. Klampersnest.
Obecnie opieramy naszą hodowlę na potomkach BRANDA, BERYL i MATA, w żyłach wszystkich rottweilerów urodzonych pod przydomkiem "od Toma z
Gór" płynie ich krew. Ich potomkiem między innymi jest OKSANA (córka JACKIE), która na Światowej Wystawie w Poznaniu 2006 wygrała klasę championów w stawce ponad 20 suk oraz uzyskała res.CACIB - czyli VICE ZW. ŚWIATA !!!! Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ pokazuje, że
nasze założenia hodowlane się sprawdzają. Mamy nadzieję, że kolejne pokolenia będą równie piękne.
Chciałabym dodać, że wszystkie nasze psy są szkolone, choć nie zawsze przystępujemy do egzaminów.

Joanna Piwońska